Pridėti domeną

Kuriant svetainę dizainerio fweb pagalba - automatiškai sukuriamas trečio lygio domenas.
Jei turite nuosavą antrojo lygio domeną, Jūs galite pridėti jį prie mūsų sistemos.

Yra keletas būdų pridėti domeno vardą prie mūsų valdymo sistemos:
1.    Registruotis įrašo nustatymų NS serverio ns.lite-web.net ns1.lite-web.net ns2.lite-web.net
2.    Nurodyti IP adresą Jūsų domeno A įrašę mūsų serverio IP adresą 78.46.136.158
3.    Sukurti CNAME įrašą mūsų domene lite-web.net
 

Domeno parkavimo būdų privalumai ir trūkumai

Pasirinkus pirmąjį metodą, jūs prarasite galimybę kontroliuoti savo zoną, t.y. domenas bus susietas su mūsų NS serveriu, Jūs negalėsite, pavyzdžiui pasinaudoti Yandex ir Google paštų paslaugomis domenui.
Šių trūkumų nėra antrame domeno pridėjimo būde. Jūs galite pilnai redaguoti savo zoną. Šio metodo trūkumas yra konkretus prisiryšimas prie mūsų serverio IP adreso, mūsų adreso pasikeitimo atveju, Jums reikės redaguoti domeno zoną. Žinoma, apie adreso pakeitimą mes Jūs informuosime iš anksto, kad turėtumet laiko pakeisti IP adresą domeno A įraše.
Trečias domeno parkavimo būdas praranda visus ankstesnius trūkumus, bet čia yra kabliukų. Kadangi dauguma registratorių leidžia pridėti CNAME įrašus trečio lygio domenui (pvz.: www.jusu-domenas.lt), Jūsų svetainė nebus atidaroma adresu jusu-domenas.lt. Jeigu Jūsų registratorius leidžia Jums pridėti tokį įrašą – Jums labai pasisekė, ir šis variantas yra Jums geriausias.

Kokį parkavimo būdą pasirinkti

Jei jūsų registratorius neduoda galimybės redaguoti domeno įrašus, o tik pakeisti DNS serverį, arba domenas skirtas tik web, pasirinkite pirmąjį variantą. Jei jau turite svetainę Jūsų antrojo lygio domene ir norite pridėti trečio lygio domeną sukurtai svetainei (pavyzdžiui, jūs sukūrėte pas mus internetinę parduotuvę), pasirinkti trečiąjį būdą. Kitais atvejais naudokite antrąjį būdą.

Pavyzdžiai domeno parkavimo

Pavyzdys A įrašo domenui jusu-domenas.lt
@ A 78.46.136.158

Pavyzdys A įrašo www.jusu-domenas.lt
www  A 78.46.136.158

Pavyzdys A įrašo magazin.jusu-domenas.lt
magazin A 78.46.136.158

Pavyzdys CNAME įrašo www.jusu-domenas.lt
www CNAME lite-web.net.

Pavyzdys CNAME įrašo magazin.jusu-domenas.lt
magazin CNAME lite-web.net.

Jeigu norite, kad bet koks trečio lygio domenas buvo priparkuotas mūsų serveryje - pridėkite vieną iš šių įrašų
* 78.46.136.158
arba
* CNAME fweb.lt

Atkreipkite dėmesį į tai, kad nurodant domeno vardą eilutės pabaigoje dedamas taškas

Kai Jūs padarėte viską kas buvo reikalinga Jūsų domenui, eikite į savo svetainės Valdymo panelę, į skyrių
Domenų vardai ir pridėkite savo domeną. Jei norite, kad svetainė būtų atidaroma su ir be www – pridėkite abu domenus.

Domenų vardų peradresavimas

Galite pridėti kelis skirtingus domenus vienai svetainei, ir padaryti nukreipimą į vieną iš jų.
Pavyzdžiui, Jūs turite domenus jusu-domenas.fweb.lt, jusu-domenas.lt, www.jusu-domenas.lt ir mano-domenas.lt ir renkant vieną iš jų Jūs norite, kad peradresuotų į www.jusu-domenas.lt, pasirinkite jį peradresavimo formoje ir paspauskite „Išsaugoti“.

Svarbu! Nejunkit nukreipimą, kol neesate tikri, kad Jūsų domeno DNS yra atnaujintas ir svetainė yra prieinama adresu, į kurį norite nukreipti!

Domeno zonos . РФ ir domenų su nacionalinių kodavimu pridėjimas

Kirilica domenas, pavyzdžiui, мой-домен.рф,  iš tikrųjų atrodo kitaip.
Jo IDN vardas atrodis taip: xn ---- htbdnodicd.xn--p1ai. Šį pavadinimą ir reikės įtraukti į svetainės valdymo skydelį. Jei Jūs nežinote IDN vardo – paieškos sistemoje įveskite raktinį žodį "konvertuoti domeną į IDN".

Kur įsigyti domeną

Domenų registratorių yra labai daug. Mes siūlome pirkti domenų vardus iš WebMoney . Šio registratoriaus privalumai yra galimybė redaguoti domeno zoną, Jūsų domeno automatinio parkavimo paslaugos prieinamumas Yandex paštu, ir šio raštu, ir šio straipsnio rašymo metu maža kaina domeno vertės. Neverta pirkti domenų vardus iš registratorių, kurie neduoda galimybę domenų zonų redagavimui. Pavyzdžiui, nic.ru įrašų redagavimas yra mokama paslauga.Taigi būkite atsargūs perkant domeną.

Domenų parkavimas

Tarkime, kad Jūs nusipirkote domeno vardą jusu-domenas.lt iš registratoriaus WebMoney . Tam kad priparkuoti domeną, eikite: Mano domenai (meniu kairėje), tada Domeno valdymas, tada Zonų valdymas.
Įrašų zonos redagavimas formoje pasirinkite įrašo tipą A, įrašykite į laukelį kairėje (Subdomain) @, į langelį dešinėje (IP Address) 78.46.136.158, spustelėkite mygtuką Pridėti įrašą ALIAS. Įrašas pridėtas. Tam, kad būtų atidaromas domenas su www, reikia pridėti CNAME domeno įrašą. Norėdami tai padaryti, toje pačioje formoje Įrašų zonos redagavimas pasirinkite CNAME įrašo tipą, įrašykite į laukelį kairėje (Subdomain) www, o laukelyje iš dešinės (Canonical name) lite-web.net. (su tašku domeno pabaigoje) arba Jūsų domeną jusu-domenas.lt. (su tašku domeno pabaigoje).
Domeno resursų įrašai (RRs) turėtų atrodyti taip:

@          A        78.46.136.158
www CNAME lite-web.net.

arba taip

@           A        78.46.136.158
www CNAME jusu-domenas.lt.
Jei viskas teisingai, spustelėkite mygtuką Atnaujinti įrašą SOA. Viskas paruošta, įrašo atnaujinimas gali vykti per parą, tol, kol jis yra atnaujinamas, Jūs perėikite į Valdymo panelę ir pridėkite domenus.
Kai tik Jūsų domeno vardu atsidarys Jūsų svetainė, galite daryti nukreipimą į norimą domeną.
Viskas baigta!